Рен (град): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
== Спорт ==
 
Најпознат клуб од градот е [[ФК Стад Рен ФК]],кој игра во [[Лига 1]] првата француска фудбалска лига.
 
== Збратимени градови ==