Српски фолклор: Разлика помеѓу преработките

Додадени 244 бајти ,  пред 4 години
с (BlueEagle1 ја премести страницата Српски фолклор на Фолклорот на Србија: заради шаблонот)
*[http://www.adbeograd.com/ Serbian folk dance group]
*[http://www.oplenac.ca/ Serbian folk dance in Canada - SCA Opleanc]
{{Europe topic|Фолклорот на}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ: Српски фолклор}}
 
[[Категорија:Српски фолклор]]
[[Категорија:Српска култура]]
[[Категорија:Фолклор| ]]
[[Категорија:Фолклор по националност]]
[[Категорија:Антропологија]]
[[Категорија:Култура]]
5.476

уредувања