Разлика помеѓу преработките на „КК АВ Охрид“

Додаден 21 бајт ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
с
| локација = [[Охрид]]
| бои = сина, бела и жолта<br> {{color box|blue}} {{color box|white}} {{color box|yellow}}
| претседател = Коста Тиохи
| тренер = Петар Чочоровски
| титули = '''1'''&nbsp;Втора&nbsp;Лига&nbsp;Мажи