Разлика помеѓу преработките на „Втора македонска кошаркарска лига 2014/15“

с
нема опис на уредувањето
с
== Екипи ==
{{Location map+|Republic of Macedonia|float=right|width=370|caption=Местоположба на екипите кои учествувале во сезоната 2014/15|places=
{{Location map~|Republic of Macedonia|lat=42 |long=21.433333 |label=[[КК Апаве|В. Апаве]]<br />[[КК Шкупи|Шкупи]]|position=bottom}}
{{Location map~|Republic of Macedonia|lat=42.130533 |long=21.721219 |label=Михајловски }}
{{Location map~|Republic of Macedonia|lat=41.031944 |long=21.334722 |label=[[КК Пелистер|Пелистер]]|position=top}}
|Нико Нестор
|-
|[[КК Шкупи|Шкупи]]
|[[Скопје]]
|[[ОУ "Иднина" - Чаир|Училишна сала Шабан Трстена]]
|}
 
|-
|align="center"|'''8.'''
|[[КК Шкупи|Шкупи]]
|align="center"|'''8'''
|align="center"|'''12'''