Општина Чашка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 52 бајти ,  пред 4 години
rv
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(rv)
== Администрација и политика ==
 
[[Податотека:Council of Municipality of Čaška, 2013.svg|мини|лево|Совет на Општина Чашка во периодот од 20172013-20212017:{{легенда|#FF0000|[[ВМРО-ДПМНЕ]] (34)}}{{легенда|#000064|[[ДУИ]] (23)}}{{легенда|#000000|[[A/A BECAДПА]] (21)}}{{легенда|#063A73|[[СДСМ]] (41)}}{{легенда|#B9B9B9|независни (2)}} ]]
[[Податотека:Council of Municipality of Čaška, 2017.
|мини|лево|Совет на Општина Чашка во периодот од 2017-2021:{{легенда|#FF0000|[[ВМРО-ДПМНЕ]] (3)}}{{легенда|#000064|[[ДУИ]] (2)}}{{легенда|#000000|[[A/A BECA]] (2)}}{{легенда|#063A73|[[СДСМ]] (4)}}
 
== Културни и природни знаменитости ==