Разлика помеѓу преработките на „Девствени Острови“

с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
! Остров
! Површина
! ПопулацијаНаселение <small>(2010)</small>
! Администрација
|-
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Географија на Британските Девствени Острови]]
[[Категорија:Географија на Американските Девствени Острови| ]]