Разлика помеѓу преработките на „9 декември (починале)“

дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1910]] 
|[[Лаза Костиќ]] — српски [[писател]] и [[преведувач]], родоначалник на српската авангардна [[лирика]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1916]] 
|[[Нацуме Сосеки]] — јапонски [[писател]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1943]]