Разлика помеѓу преработките на „Дебело црево“

Додадени 37 бајти ,  пред 3 години
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
== Наводи ==
Arthur C. Guyton, M.D. - Учебник по медицинска физиологија.
 
{{Дигестивен тракт}}
 
{{Нормативна контрола}}