Разлика помеѓу преработките на „Национална арена „Тоше Проески““

нема опис на уредувањето
име = Телеком арена |
прекар = Градски стадион |
слика = [[Податотека:SkopjePhilip X130II Arena 2017.JPGjpg|240п]] |
локација = [[Градски парк (Скопје)|Градски парк]], [[Скопје]], [[Македонија]]|
отворен = [[1947]] |
2

уредувања