Кејт Бланчет: Разлика помеѓу преработките

Додадени 97 бајти ,  пред 4 години
с
појаснување за секој случај, некој може да се збуни
с (INkubusse ја премести страницата Кејт Бланшет на Кејт Бланчет: тоа е правото име (односно правилната македонска транскрипција) на актерка...)
с (појаснување за секој случај, некој може да се збуни)
'''Кејт Бланчет'''<ref>{{cite web|url=https://www.youtube.com/watch?v=MnbOlx6n7zI|title=SK-II #changedestiny: Conversations with Cate Blanchett|publisher=YouTube|date=2 October 2015|accessdate=22 January 2017}}</ref> ({{lang-en|Cate Blanchett}}; во Македонија грешно позната и под името „Бланшет“; родена на 14 мај, 1969) е австралиска филмска актерка.
[[Податотека:Cate Blanchett 4 (cropped).jpg|мини|десно|К. Бланчет, 2005.]]
== Биографија ==