Разлика помеѓу преработките на „Кејт Бланчет“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
INkubusse ја премести страницата Кејт Бланшет на Кејт Бланчет: тоа е правото име (односно правилната македонска транскрипција) на актерка...
(поправка на името, извор, неколку други поправки)
с (INkubusse ја премести страницата Кејт Бланшет на Кејт Бланчет: тоа е правото име (односно правилната македонска транскрипција) на актерка...)