Разлика помеѓу преработките на „Нур-Султан“

Одземени 13 бајти ,  пред 2 години
Бришење на "Bayterek.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Hedwig in Washington|Hedwig in Washin...
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
(Бришење на "Bayterek.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Hedwig in Washington|Hedwig in Washin...)
|native_name = Астана
|image_skyline = |image_skyline = {{Photomontage
|photo1a = Bayterek.jpg
|photo2a = Astana Architecture 02.jpg
|photo2b = Astana, capital of Kazakhstan 02.jpg