Разлика помеѓу преработките на „ФК Шкендија Тетово“

нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 101.12.230.87 (разговор), вратено на последната верзија на Dandarmkd)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
целосно име = Фудбалски клуб Шкендија Тетово |
основан = {{Start date and age|1979}} |
терен = [[ГрадскиЕколог стадионАрена Тетово]] |
капацитет = 15.000 |
претседател = Љуљзим Имери|
5

уредувања