Разлика помеѓу преработките на „Јенс Дебишер“

Додадени 469 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
:[[Податотека:MaillotBélgica.PNG|20п]] Национален друмски првак (2014)
:[[Дварс дор Вландерен]] (2016)
| updated = 2123 јануариоктомври 2017
}}
 
: 8. [[Еурометропол]]
: 8. [[Париз-Тур]]
;2017
: [[Трка околу Белгија]]
::1. [[Податотека:Jersey blue.svg|20п]] Бодовен пласман
::1. Етапа 5
: 1. Етапа 1 [[Четири дена Денкерк]]
: 3. [[Класика де Алмерија]]
: 7. [[Гент-Вевелгем 2017|Гент-Вевелгем]]
: 7. [[Дварс дор Вест Вландерен]]
: 8. [[Хале-Ингоигем]]
{{palmares end}}
 
!2015
!2016
!2017
|- align=center
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Џиро д’Италија|Џиро]]'''
|—
|—
|—
|[[Тур де Франс 2015|145]]
|[[Тур де Франс 2016|СО]]
|—
|- align=center
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Вуелта а Еспања|Вуелта]]'''
|—
|—
|[[Вуелта а Еспања 2017|СО]]
|}