Разлика помеѓу преработките на „Холцминден (округ)“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
(Создадена страница со: {{Infobox District DE | name = Холцминден{{малзак|Landkreis Holzminden}} | state = Долна Саксонија...)
Ознака: Изворно уредување 2017
 
Ознака: Изворно уредување 2017
# [[Вангелнштет]]
|-
|colspan=23 align=center|<sup>1</sup>седиште на општинската заедница;<sup>2</sup>град
|}