Разлика помеѓу преработките на „Химна на Русија“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-. декември + декември)
с (Отстрането уредувањето на Peridot and Lapis Lazuli (разговор), вратено на последната верзија на [[User:...)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-. декември + декември))
 
|composer = [[Александар Василевич Александров]]
|author = [[Сергеј Михалков]]
|adopted = 25.  декември 2000 г. (музиката)<br>30.  декември 2000 г. (текстот)
|until =
|sound = National_Anthem_of_Russia_(2000),_instrumental,_one_verse.ogg