Разлика помеѓу преработките на „Убава наша татковино“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-. декември + декември)
с (Bot: Migrating 45 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q146502 (translate me))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-. декември + декември))
|author = [[Антун Михановиќ]]
|lyrics_date = 1835 г.
|adopted = 21.  декември 1990 г.
|until =
|sound = Lijepa nasa domovino instrumental.ogg