Разлика помеѓу преработките на „Белата куќа“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-. октомври + октомври)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-. октомври + октомври))
|client=
|engineer=
|construction_start_date=13.  октомври 1792.
|date_demolished=
|cost=