Разлика помеѓу преработките на „Стефан Душан“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-. август + август)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-. август + август))
== Надворешни врски ==
 
*[http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/feljtoni.120.html?item_id=478 „Стефан Душан - цар и краљ“], академик Сима Ћирковић и професор Божидар Ферјанчић, ''Вечерње новости'', фељтон, 28 наставака, 7.  август - 3. септември [[2005.]]
*[http://www.istorijskabiblioteka.com/art:stefan-dusan „Стефан Душан] (на српски јазик)