Разлика помеѓу преработките на „Евроспорт“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-. февруари + февруари)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-. јануари + јануари))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-. февруари + февруари))
Вил Вандерс е познат по разиграните најави за кикбокс и ги поздравува гледачите на јапонски, корејски, кинески и тајландски за воведот на емисијата за боречки вештини во понеделниците навечер наречена Фајт Клуб.
British Eurosport ги покрива натпреварите во снукер во текот на целата сезона, вклучувајќи и настани што не се покриени од страна на Би-Би-Си (BBC) Телевизија, како и Мастерсот во Шангај и Чајна Опен.
British Eurosport има тројца коментатори за скејтинг: поранешните учесници на Зимските Олимписки Игри, Крис Хаувард и Ники Слејтер, ветеран - коментаторот Симон Рид, братот на актерот Оливер Рид. Тур де Франс се коментира од страна на Дејвид Херман со велосипедистот - ветеран Шон Кели како технички експерт. На 10.  февруари 2009 година, British Eurosport, почна со емитување на програма на 16:9 резолуција. По затворањето на Сетанта Спортс (Setanta Sports), правата за натпреварување во голф ги презеде British Eurosport.