Атентат врз Франц Фердинанд: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-. февруари + февруари)
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-. февруари + февруари))
|-
| Данило Илиќ
| Смрт со бесење (погубен на 3.  февруари 1915)
|-
| Вељко Чубриловиќ
| Смрт со бесење (погубен на 3.  февруари 1915)
|-
| Неѓо Керовиќ
|-
| Михајло Јовановиќ
| Смрт со бесење (погубен на 3.  февруари 1915)
|-
| Јаков Миловиќ