Разлика помеѓу преработките на „Монтана (област)“

нема опис на уредувањето
<tr>
<th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white"><big>'''Монтанска област'''</br><small> <big> Област Монтана </small></span></th></tr>
<tr><td colspan="2" align=center>[[Податотека:Oblast Montana Province location map.pngsvg|270px|Карта на Бугарија, Монтанска област е означена]]<br /></td></tr>
<tr><td colspan="2" cellspacing="0" cellpadding="2"></td></tr>
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white">'''мапа'''</small></th></tr>
230

уредувања