Разлика помеѓу преработките на „Општина Крушево“

нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
| густина=50,79
| број места=19
| градоначалник=[[Томе Христоски]]<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://www.sec.mk/mandati-za-gradonachalnici-i-sovet-lokalni-izbori-2017/|title=Мандати за градоначалници и совет во РМ – Локални избори 2017|last=|first=|date=|work=[[Државна изборна комисија на Македонија]]|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=18 октомври 2017}}</ref>
| градоначалник=Томе Христоски
| членови=11
| адреса=