Expo Tel Aviv: Разлика помеѓу преработките

Додадени 72 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
[[Податотека:Rokax 003.jpg|thumb|250px|right]]
 
'''Тел Авив Конвенција центар''' (порано: '''Израелскиот трговски саем и конгресен центар''') се наоѓа на булеварот Рокач во северниот дел на [[Тел Авив]], [[Израел]], во непосредна близина на [[Универзитетот Тел Авив]]. Основан е во 1932 година и истиот е домаќин на 2 милиони посетители и меѓу 45 до 60 големи настани, годишно. Тој има 10 различни сали и изложбените сали и голем отворен простор.
 
== Надворешни врски ==
245

уредувања