Разлика помеѓу преработките на „Млечен Пат“

Додадени 366 бајти ,  пред 2 години
==Млечниот пат како тема во уметноста и во популарната култура==
* „[[На Млечниот пат]]“ - [[филм]] на [[режисер]]от [[Емир Кустурица]].<ref>''Story'', број 573, 9 септември 2016, стр. 86.</ref>
* „Под Млечниот пат“ (''Under the Milky Way'') - песна на австралиската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Чрч]]“ (''The Church'') од 1988 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=kcouA8yXYPM YouTube, The Church - Starfish (Full Album) 1988 - 480P.mp4 (пристапено на 15.10.2017)]</ref>
* „Млечен Пат“ (''Milky Way'') - песна на американската група „[[Бордомс]]“ (''Boredoms'') од 1990 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=Gc-8Q5sjayI YouTube, Soul Discharge '99 (full album) - Boredoms (пристапено на 11.9.2017)]</ref>