Разлика помеѓу преработките на „Аделаида“

Додадени 23 бајти ,  пред 2 години
с
(→‎Клима: дополнување)
 
==Аделаида како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Аделаида“ - песна на австралискиот [[Рок-музика|рок-музичар]] [[Пол Кели]] од 1986 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=Qlu8RY_f2EQ&list=PLmrHytmR4E2w2LKuQN6Vjcyd8e0rl6G4Z YouTube, Paul Kelly and The Coloured Girls - Adelaide (пристапено на 12.10.2017)]</ref>
 
== Клима ==