Разлика помеѓу преработките на „Риби“

Додадени 48 бајти ,  пред 2 години
* „Риба и пчела“ - песна на македонскиот писател [[Славко Јаневски]].<ref>Славко Јаневски, ''Коренот на стеблото ја надминува мерата на нивните разуми''. Скопје: Темплум, 2014, стр. 14-15.</ref>
* „Рипчиња од злато“ - расказ од македонската писателка [[Жанета Станоевска]], од [[2011]] година.<ref>Жанета Станоевска, ''Луѓе, птици и сеништа: Збирка раскази'', Темплум, Скопје, 2011.</ref>
* „Риба„[[Риба и мачка“мачка (филм од 2013)|Риба и мачка]]“ – ирански [[филм]] од 2013 година, во [[режија]] на [[Шарам Мокри]].<ref>Кинотека на Македонија, Програма - февруари 2017</ref>
 
== Наводи ==