Фински јазик: Разлика помеѓу преработките

Одземени 16 бајти ,  пред 4 години
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://www.fsi-language-courses.org/Content.php?page=Finnish FSI Фински јазичен курс]
 
{{Уралски- јазици-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Фински јазик|*]]