Разлика помеѓу преработките на „Сони Колбрели“

Додадени 884 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
| proteams = {{ct|CSF|2012}}<br>{{ct|BMT|2017}}
| majorwins = '''[[Класични велосипедски трки|Еднодневни трки и класици]]'''
:[[Брабантсе Пејл]] (2017)
:[[Копа Берноки]] (2017)
:[[Гран Премио Бруно Бегели]] (2015)
:[[Гран Премио ди Лугано]] (2016)
:[[Тре Вали Варезине]] (2016)
| updated = 167 априлоктомври 2017
}}
 
 
Колбрели го имал својот прв настап на некоја [[Голема трка (велосипедизам)|голема трка]] на [[Џиро д’Италија 2012]], каде бил помошник на спринтерот, [[Сака Модоло]]; Колбрели завршил во првите десет на [[Џиро д’Италија 2012 - етапа 12 до етапа 21#Етапа 13|етапата 13]], каде завршил на деветтото место откако го довел Модоло на четвртото место.<ref>{{cite news|url=http://www.cyclingnews.com/giro-ditalia/stage-13/results|title=Кевендиш победи на етапата 13 на Џиро |work=Cycling News|publisher=Future Publishing Limited|date=18 мај 2012|accessdate=19 мај 2012|first=Питер|last=Косинс}}</ref>
 
На 12 април 2017 година, Колбрели ја освоил Брабантсе Пејл.<ref>{{cite news|url=http://www.cyclingnews.com/races/de-brabantse-pijl-la-fleche-brabanconne-2017/results/|work=Cycling News|accessdate=12 април 2017}}</ref> Во јуни 2017 година бил именуван во почетниот состав за [[Тур де Франс 2017]].<ref name="2017TDF">{{нмс|url=http://www.procyclingstats.com/race/Tour_de_France_2017_Startlist|title=2017: 104th Tour de France: Start List|accessdate=28 јуни 2017 |work=Pro Cycling Stats}}</ref>
 
== Достигнувања ==
;2017
: 1. [[Брабантсе Пејл]]
: 1. [[Копа Берноки]]
: 1. Етапа 2 [[Париз-Ница 2017|Париз-Ница]]
: 2. [[ГП Бруно Бегели]]
: 3. [[Класик Бретања 2017|Класик Бретања]]
: 7. [[Е3 Харелбеке 2017|Е3 Харелбеке]]
: 9. [[Амстел Голд Рејс 2017|Амстел Голд Рејс]]
: 10. [[Трка околу Фландрија 2017|Трка околу Фландрија]]
: 10. [[Гран при Квебек 2017|ГП Квебек]]
{{Palmares end}}