Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Одземени 2 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
| име=Дорломбос
| општина=[[Општина Струмица]]
| популација=11752
| поштенски број=
| надморска височина=600 мнв
 
== Демографија ==
Според последниот попис на населението на Македонија од 2002 година, селото има 11752 жители, сите Турци.<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref>
 
== Општествени институции ==
81

уредување