Разлика помеѓу преработките на „Бил Расел“

Додадени 160 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Интервики за избрани статии за en:Bill Russell)
{{MedalTableTop | Bill Russell.gif|125px}}
[[Image:Bill Russell.gif|thumb|300px|right|Бил Расел на млади години]]
{{MedalCountry | {{USA}} }}
{{MedalSport|Машка [[Кошарка]]}}
{{MedalGold| [[Кошарка на Летните олимписки игри 1956 (мажи)|Мелбурн 1956]]|}}
{{MedalBottom}}
 
[[Image:Celtics6.png|thumb|right|95px|Во 1972, Селтикси го пензионираја неговиот број „6“.]]
 
691

уредување