Разлика помеѓу преработките на „Џерси Сити (Њу Џерси)“

с
Бот Додава: ht:Jersey City, New Jersey
с (градот во Њу Џерси се вика Њуарк не Њуорк)
с (Бот Додава: ht:Jersey City, New Jersey)
[[es:Jersey City (Nueva Jersey)]]
[[fa:جرزی سیتی]]
[[fi:Jersey City]]
[[fr:Jersey City (New Jersey)]]
[[nlht:Jersey City, New Jersey]]
[[ko:저지시티]]
[[ia:Jersey City, New Jersey]]
[[is:Jersey City (New Jersey)]]
[[it:Jersey City]]
[[nl:Jersey City]]
[[ja:ジャージーシティ]]
[[ko:저지시티]]
[[nl:Jersey City]]
[[no:Jersey City]]
[[pl:Jersey City]]
[[sk:Jersey City]]
[[sr:Џерси Сити]]
[[fi:Jersey City]]
[[sv:Jersey City]]
[[vo:Jersey City]]
46.384

уредувања