Разлика помеѓу преработките на „Пшемислав Њемјец“

нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
:Рут ду Суд (2009)
::3 етапи
| updated = 2729 јануарисептември 2017
}}
 
: 1. Етапа 1 [[Трка околу Турција]]
: 2. Краен пласман [[Трка околу Хајнан]]
;2017
: [[Податотека:Jersey green number.svg|20п]] Награда за борбеност на етапа 8 на [[Вуелта а Еспања 2017|Вуелта а Еспања]]
{{palmares end}}
 
!2015
!2016
!2017
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Џиро д’Италија|Џиро]]'''
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2015|40]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2016|СО]]
| style="text-align:center;"|—
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey yellow.svg|20п|link=Генерален пласман на Тур де Франс]] '''[[Тур де Франс|Тур]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Тур де Франс 2013|57]]
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2015|СО]]
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2017|86]]
|}