Разлика помеѓу преработките на „Хангул“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф)
с
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
 
* [http://www.omniglot.com/writing/korean.htm Корејска азбука и изговор] од Omniglot
* [http://www.wright-house.com/korean/korean-linguistics-origins.html Лингвистичко и философскофилозофско потекло на корејската азбука]
* [http://www.langintro.com/kintro/toc.htm Online хангул тутор] на Langintros.com
* [http://www.learnlangs.com/RWP/Korean Online хангул тутор] на Learnlangs.com