Еварист Галоа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 23 бајти ,  пред 14 години
с
Бот Додава: ht:Evariste Galois
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: bs, el, nov, uz, zh-classical Менува: eo, io, tr)
с (Бот Додава: ht:Evariste Galois)
[[fr:Évariste Galois]]
[[he:אווריסט גלואה]]
[[ht:Evariste Galois]]
[[io:Évariste Galois]]
[[it:Évariste Galois]]
46.384

уредувања