Разлика помеѓу преработките на „Монмартр“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
* [[Феликс Зием]] — сликар од [[Барбизонска школа|Барбизонската школа]].
* [[Жорж Брак]] — сликар, вајар.
* [[Мишу]] — глумец, философфилозоф.
* [[Макс Жакоб]] — поет, романописец, есеист, и француски сликар.