Разлика помеѓу преработките на „Дебар“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
* [[Ибе Паликуќа]] - народен херој од НОБ
* [[Лиман Каба]] - народен херој од НОБ
* [[Живко Ошавков]] - социолог и философфилозоф од Бугарија, еден од основоположниците на социологијата во Бугарија
* [[Васил Куноски]] ([[20 ноември]] [[1916]] - [[13 јуни]] [[1993]]) - македонски поет за деца
* [[Иван Ивановски]] ([[10 јуни]] [[1930]]) - македонски поет, писател за деца, театарски критичар