Разлика помеѓу преработките на „1955“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
* [[12 август]] – [[Томас Ман]], германски писател, Нобеловец
* [[30 септември]] – [[Џејмс Дин]], американски актер
* [[18 октомври]] – [[Хозе Ортега и Гасет]], француски философфилозоф
 
----