Разлика помеѓу преработките на „1772“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
== Починале ==
 
* [[29 март]] - [[Емануел Сведенборг]], [[Шведска|шведски]] [[наука|научник]], [[философфилозоф]], [[мистицизам|мистик]] и [[теологија|теолог]].
{{commonscat|1772}}