Васил Василев: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
| починал-место = ?
}}
'''Васил Василев''' бил бугарски опшетсевникопштественик со потекло доод Македонија, еден од дејците на [[Македонска емиграција во Бугарија|македонската емиграција во Бугарија]].
 
== Биографија ==
3.905

уредувања