Разлика помеѓу преработките на „Источен Холштајн-Центар“

ситна поправка
с
(ситна поправка)
 
'''Источен Холштајн-Центар''' ({{lang-de|Ostholstein-Mitte}}) — [[Амт|општинска заедница]] во округот [[Источен Холштајн]], во [[Шлезвиг-Холштајн]], [[Германија]]. Седиштето на општинската заедница е во Шенвалде на Бунгсберг.
 
Општинската заедница Источен Холштајн-Центар се состои од следниве општини: