Разлика помеѓу преработките на „Прекршување (физика)“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
*[http://qed.wikina.org/refraction/ Анимации на оптичко прекршување]
 
[[CategoryКатегорија:Геометриска оптика]]
[[CategoryКатегорија:Физичка оптика]]
[[CategoryКатегорија:Концепти во физиката]]