Разлика помеѓу преработките на „Орбитален квантен број“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:)
с (отстранета Категорија:Rotational symmetry; додадена Категорија:Вртежна симетрија користејќи го HotCat)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
* [http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/quantum/hydazi.html#c1 The azimuthal equation explained]
 
[[CategoryКатегорија:Вртежна симетрија]]
[[CategoryКатегорија:Квантни броеви]]
[[Категорија:Атомска физика]]