Разлика помеѓу преработките на „Монмартр“

Додадени 4 бајти ,  пред 3 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-скулптор +вајар))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец))
* [[Жорж Брак]] — сликар, вајар.
* [[Мишу]] — глумец, философ.
* [[Макс Жакоб]] — поет, романсиерроманописец, есеист, и француски сликар.
 
== Поврзано ==