Разлика помеѓу преработките на „Луј Арагон“

Додадени 4 бајти ,  пред 3 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец))
| website =
}}
'''Луј Арагон''' ([[француски]]: ''Louis Aragon'', роден на {{роден на|3|октомври|1897}} во {{роден во|Париз}} - починал на {{починал на|24|декември|1982}} во {{починал во|Париз}}) — француски поет и романсиерроманописец, претставник на [[дадаизам|дадаизмот]] и [[Надреализам|надреализмот]] и член на академијата.
 
== Биографија ==