Разлика помеѓу преработките на „Дебар“

Додадени 4 бајти ,  пред 2 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец)
с (fix homoglyphs: convert Cyrillic characters in [А]cta to Latin)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец))
* [[Васил Куноски]] ([[20 ноември]] [[1916]] - [[13 јуни]] [[1993]]) - македонски поет за деца
* [[Иван Ивановски]] ([[10 јуни]] [[1930]]) - македонски поет, писател за деца, театарски критичар
* [[Јордан Даниловски]] (р. [[15 јануари]] [[1957]]) - македонски поет, критичар, есеист, романсиерроманописец
 
== Галерија ==