Разлика помеѓу преработките на „Гордана Јовиќ-Стојковска“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец))
| portaldisp =
}}
'''Гордана Јовиќ Стојковска''' романсиерроманописец, раскажувач, поетеса, преведувач и книжевен критичар, создава на српски и македонски јазик.
 
== Биографија и почетоци ==