Разлика помеѓу преработките на „Глигор Поповски“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец))
'''Глигор Поповски''' ([[Будинарци]], [[Берово|Беровско]], [[1 април]] [[1928]] - [[Скопје]], [[14 мај]], [[2007]]) - македонски [[писател]] за деца, [[поет]], [[раскажувач]], [[романсиерроманописец]] и [[преведувач]].
 
==Биографија==