Разлика помеѓу преработките на „Александар Поповски (писател)“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец))
| портрет =
| px=200п
| опис = поет, романсиерроманописец и автор за деца
| наставка =
| роден-дата = {{роден на|||1932}}
}}
 
'''Александар Поповски''' — македонски поет, романсиерроманописец и автор за деца.
 
==Биографија==