Разлика помеѓу преработките на „Бил Гејтс“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
→‎Microsoft: Win 10najnov
(→‎Microsoft: Win 10najnov)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Охрабрени влегле и во бизнисот со конзоли пласирајќи го својот Xbox на пазарот, на почетокот тешко борејќи се со доминантниот Play Station 2, но подоцна станувајќи рамноправна конкуренција.
 
До 2007мата Windows XP не добиваше следбеник, но апликациите кој ја помагаа работата со него се размножуваа навистина брзо. Во 2007мата излегла многу очекуваната Windows Vista, заедно со Microsoft Office 2007. Последен е Windows 710. Овој оперативен систем е најнов, а со тоа и секако најнапреден. 2011та година Microsoft ги откупија Skype Communications за 8.5 билиони долари.
Се сметал за вербално борбелив(информации од луѓе кои работеле за него и ја имале честа да го запознаат), и било познато дека многу се лутел кога некој не е достапен на неговиот телефон или пак не одговара. Исто така на состаноците знаел да биде сарксастичен и ако мислел дека некоја идеја е глупава не го криел своето мислење.
 
Анонимен корисник